wtorek, 20 maja 2014

Place w Parku Korotyńskiego - więcej miejsca dla starszaków

Kolejne miejscem, które odwiedziłam z chłopcami to spokojny, górzysty park ograniczony ulicami Korotyńskiego, Mołdawską, Bohdanowicza i Sierpińskiego. Jest tutaj bardzo dużo miejsca na spacery, odpoczynek i zabawę z dziećmi. Idąc od strony Korotyńskiego, za górką znajdują się dwa place zabaw – jeden obok drugiego.

Plac zabaw dla starszaków

Na placu jest sporo urządzeń do zabawy. Jednym z nich jest duża zabudowa z dwoma zjeżdżalniami – małą i dużą, do których oczywiście prowadzą schodki. Są też domki, jest część dla chłopców, a w niej statek ze sterami, i dla dziewczynek z kuchenką. Dodatkową atrakcją jest urządzenie z literkami i labirynt do układania. Na środku placu znajduje się dość duża siatka wspinaczkowa, a po drugiej stronie bardzo wysokie urządzenie z dużą zjeżdżalnią, rurą strażacką, drabinką, również z siatką wspinaczkową. Jest też tablica do malowania kredą, ścianka wspinaczkowa, a w domku na górze - kierownica dla chłopców i duża lornetka. W bocznej części placu jest karuzela z krzesełkami i pedałami. Moim chłopcom bardzo spodobała się huśtawka w kształcie dużego koła, na którym zmieści się spokojnie dwójka dzieci. Jest regulamin, tabliczki informacyjne, kosze i ławki dla opiekunów. Nawierzchnia placu zabaw – miękka.

Placyk dla maluchów

Dzieci mają do dyspozycji dużą, zadaszoną piaskownicę, bujak jednoosobowy i dwuosobowy, urządzenie z dwoma domkami i małym mostkiem. Jest regulamin, kosze na śmieci, ławki. Nawierzchnia – miękka.

Moja ocena

Place są zadbane. Urządzenia wyglądają na stosunkowo nowe, ale mimo wszystko są już pomazane flamastrami. Chłopcom zdecydowanie przypadł do gustu większy plac. Jest tutaj sporo kreatywnych zabawek. Fajnie, że są aż trzy zjeżdżalnie. Miejsca do zabawy jest wystarczająco dużo. Uważam, że sprzęty są właściwie rozplanowane. Brakuje mi jednak tradycyjnych huśtawek i chociażby małej piaskownicy, przy części z podciąganą miską na łańcuchu, która jest urządzeniem typowym do piaskownicy. Regulamin placu niestety jest pomazany i znajduje się w jego bocznej części. Uważam, że lepszym miejscem byłby środek placu, tym bardziej że wejścia są z dwóch stron. Jest wystarczająco dużo ławek i koszy na śmieci. Mniejszy plac jakoś mnie nie zachwycił. Co prawda nie jest za duży, ale spokojnie pomieściłby więcej urządzeń. Piaskownica jest zadaszona – to plus. Brakuje mi jednak huśtawek i zjeżdżalni. Regulamin jest trochę pomazany. Plusa daję położeniu placyków. Jest tutaj cicho i spokojnie. Co prawda przebywa tutaj sporo dzieci, ale wielkość placu dla starszaków jest wystarczająca i każde dziecko znajdzie coś dla siebie. W okolicy jest toaleta typu toi toi.

Galerię zdjęć znajdziecie TUTAJ
Zapraszam do dyskusji w grupie Ochockie place zabaw pod lupą
Zachęcam również do wypełnienia krótkiej ankiety Funkcjonalność i bezpieczeństwo placów zabaw dla dzieci

Czekam na Wasze opinie :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz